Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców
Dyskusje mieszkańców o Nisku i powiecie


Centrum Wikliniarstwa
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna -> Powiat niżański
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
oral_b
Złoty Forumowicz
Złoty Forumowicz



Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 2168
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nisko/Warszawa

 PostWysłany: Wto 9:04, 07 Lis 2006    Temat postu: Wikliniarze mają swoje centrum Back to top



Wikliniarze mają swoje centrum


Prace remontowe w rudnikiem centrum wikliniarstwa dobiegają końca. Inwestycja warta ponad 1.350.000 złotych staje się chlubą wikliniarskiego zagłębia. Otwarcie na początku przyszłego roku.

Rudnik nad Sanem od dawna miał aspiracje do uznawania go za stolicę polskiego wikliniarstwa. Miało w tym pomóc powstanie centrum wikliniarstwa, czyli miejsca, gdzie spotka się z sobą wiklina użytkowa i artystyczna. Kilkakrotne próby pozyskania pieniędzy spoza budżetu gminy nie dały rezultatu.

DZIĘKI UNII
Wszystko zmieniło się w ubiegłym roku, kiedy w ramach jednego z programów unijnych pozyskano 75 procent kwoty na powstanie centrum. 200 tysięcy dodała gmina, 135 tysięcy złotych uzyskała z budżetu państwa i to właśnie dzięki tym pieniądzom opustoszały budynek po specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym przeistoczy się w centrum. W środku wymieniono instalacje wodną i elektryczną. Stanęły nowe ścianki działowe. Ocieplono strych oraz zlikwidowano podpiwniczenie.

- Trwa montaż windy i sprzątanie obiektu - informuje Waldemar Grochowski, burmistrz Rudnika nad Sanem. - Przygotowujemy przetargi i zamówienia na sprzęt oraz wyposażenie. Potrzebne będą komputery, regały do bibliotek, meble biurowe, wyposażenie sal plastycznej i wystawowej, sztalugi i oświetlenie, sprzęt nagłośnieniowy oraz do magazynów. W ciągu dwóch tygodni prace remontowe powinny się już zakończyć.

OTWARCIE W PRZYSZŁYM ROKU
Władze gminy planują zakończenie przetargów na wyposażanie centrum wikliniarstwa do końca tego roku. Wtedy też budynek otworzy swoje drzwi dla mieszkańców miasta.

- Oficjalne otwarcie zaplanowaliśmy na przyszły rok i rozpoczniemy nie od wystawy wikliniarskiej, ale malarskiej. Oczywiście w centrum będę stałe ekspozycje dotyczące wikliny zarówno artystycznej, zabytkowej, jak i użytkowej - dodaje burmistrz.

W siedzibie centrum wikliniarstwa będzie też miejsce na pracownie wikliniarskie, muzeum, sale wystawiennicze oraz centrum multimedialne.






Po wymianie elewacji budynek po specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym przeistoczy się w perełkę rudnickiego centrum.
 
Zobacz profil autora
oko
Honorowy Obywatel Forum
Honorowy Obywatel Forum



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 901
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nisko

 PostWysłany: Śro 15:30, 18 Kwi 2007    Temat postu: Back to top

[link widoczny dla zalogowanych]


W królestwie wikliny

W odrestaurowanym zabytkowym budynku w Rudniku nad Sanem, zbudowanym jeszcze w 1890 roku, już niedługo otwarte zostanie Centrum Wikliniarstwa.


Obiekt, w którym wcześniej mieściła się szkoła i ośrodek szkolno-wychowawczy, od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia stał pusty i popadał w ruinę. Odważna decyzja władz samorządowych, które w 2001 roku rozpoczęły starania o stworzenie wikliniarskiego centrum, pozwoliła nie tylko doprowadzić inwestycję do pomyślnego zakończenia, ale także sfinansować ją aż w 75 procentach z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (10 proc. dołożył budżet państwa a resztę miejska kasa).


RUDNICKI PRZEBÓJ

- Otwarcie centrum - mówi z dumą burmistrz Rudnika nad Sanem, Waldemar Grochowski - planujemy na przełomie kwietnia i maja. Prawie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik; pozostał tylko montaż ekspozycyjnych mebli i uruchomienie windy dla niepełnosprawnych. Budynek wyposażony jest we wszelkie możliwe zabezpieczenia oraz urządzenia do utrzymania stałej temperatury. Jest też odpowiednio oświetlony. Zagospodarowaliśmy także jego otoczenie.

[link widoczny dla zalogowanych]
Wiklina użytkowa. W tle zdjęcie Adama Krzykwy pokazujące wiklinowe rudnickie pola.

Centrum Wikliniarstwa będzie integralną częścią Miejskiego Ośrodka Kultury i oprócz funkcji muzealno-wystawienniczych będzie również promować gminę na zewnątrz. W centrum zatrudnionych zostanie, taki jest unijny wymóg, sześć osób na pół etatu, w tym dwaj kustosze oraz wikliniarz, który na specjalnie przygotowanym stanowisku pracy będzie pokazywał, jak na przykład wyplata się koszyki.
Radni, zdając sobie sprawę, iż utrzymanie budynku będzie sporo kosztować, zwiększyli tegoroczne wydatki na kulturę o 5 proc. oraz, dodatkowo, przeznaczyli na centrum 80 tys. złotych.
Parter tego pięknie odremontowanego budynku zajmą biblioteka wraz z czterema komputerowymi stanowiskami, pomieszczenia socjalno-gospodarcze oraz nowoczesna sala konferencyjna. Piętro z kolei to królestwo wikliny.
Obszerne i jasne sale wystawowe pomieszczą trzy sekcje: wikliny użytkowej, gdzie pokazywane będą pamiątki liczącego 130-letnią tradycję rudnickiego wikliniarstwa, w tym między innymi zdjęcia, dokumenty i katalogi, jak chociażby kupiony w Internecie przez Andrzeja Olaka i podarowany centrum wikliniarski katalog z 1936 roku! Swoją napisaną w 1975 r. pracę magisterską poświęconą wikliniarstwu przekazał też Tadeusz Kumięga.
W sekcji wikliny użytkowej znajdą się wszelkie niezbędne dla turystów informacje o lokalnych wikliniarskich przedsiębiorcach i ich ofercie. W sekcji wikliny artystycznej pokazywane będą pokonkursowe prace w wiklinie gromadzone przez MOK od 2000 roku. Tutaj też zawisną fotografie ukazujące eksponowane w Rudniku na wolnym powietrzu wiklinowe dzieła sztuki. W centrum działać również będzie internetowa biblioteka wikliniarstwa!
- Prawdziwym przebojem - zapewnia Waldemar Grochowski - będą z pewnością wikliniarskie warsztaty. Coraz więcej osób, szczególnie Niemcy i Francuzi, pragnie nauczyć się wyplatać wiklinowe cudeńka. Do tej pory takie szkolenia organizowaliśmy w prywatnych warsztatach. Była to dla nas często kłopotliwa i niezręczna sytuacja. Obecnie warsztaty takie będą się odbywać w centrum. Dodatkowo zapewniamy doskonałą bazę noclegową.


OD SOCHY DO MANIERKI

Centrum, mimo iż nazywa się wikliniarskie, otwarte będzie także na inne dziedziny sztuki, w tym przede wszystkim plastykę.
- Będą dwie wystawy stałe - mówi dyrektor MOK, Krystyna Wójcik - historyczna i regionalna. Jeśli chodzi o zmienne, to na dobry początek pokażemy cudowne pastele krakowskiej profesor Marii Ponikiewskiej-Arct. W czerwcu zaprezentują swoje wikliniarskie prace Stanisław Dziubak oraz jego przyjaciele. I tak do końca roku. Plan wystaw mamy już zapięty na ostatni guzik.
Na wykończonym w drewnie poddaszu budynku urządzana jest stała wystawa regionalna. Większość eksponatów pochodzi z kolekcji mieszkańca Rudnika nad Sanem, Wiktora Wójcika, który zgodził się pełnić funkcję społecznego kustosza centrum.
Najważniejsza część jego zbiorów poświęcona jest narzędziom gospodarczym wykonanym bądź przez wiejskich kowali, kołodziei i bednarzy, bądź też samych rolników. Znajdziemy więc tutaj drewniane brony z kutymi przez kowala częściami metalowymi (Jeżowe, początek XX wieku), radła, sochy i pługi (na uwagę zasługuje zwłaszcza jeden, pochodzący jeszcze z końca XIX wieku, znaleziony w Jeżowem). Eksponowane będą również narzędzia do obróbki lnu i konopi. Zobaczymy więc przęślicę do snucia nici z Janowa Lubelskiego, międlicę i cierlicę służące do wstępnej obróbki lnu lub konopi (Glinianka, gm. Ulanów), kołowrotki z Kurzyny czy motowidła (rodzaj drewnianego miernika, na który nawijano sprzędzoną nić).
Bardziej duchowy charakter będzie miała natomiast ta część ekspozycji, na której zgromadzone zostaną księgarskie białe kruki, w tym między innymi "Pisma Pasterskie" z 1785 roku czy "Podróże do Włoch" z 1879 roku. W tej części ekspozycji prezentowane będą także dokumenty, na przykład przedwojenne akta sądowe i komornicze, dawne gazety i pisma, w tym "Tempo Dnia" z 1939 roku. Miłośników militariów z pewnością zainteresują przedwojenne hełmy strażackie i wojskowe, czy też drewniana manierka używana przez carskiego wiarusa podczas I wojny światowej.

ANDRZEJ CAPIGA
 
Zobacz profil autora
oko
Honorowy Obywatel Forum
Honorowy Obywatel Forum



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 901
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nisko

 PostWysłany: Pon 21:28, 14 Maj 2007    Temat postu: Back to top

[link widoczny dla zalogowanych]
14 maja 2007 - 18:35

Rudnik nad Sanem > Wyremontowali centrum wikliniarstwa

Dobiegł końca remont Centrum Wikliniarstwa. Otwarcie zaplanowano na 22 maja.


Nowoczesne sale wystawiennicze, aula konferencyjna, biblioteka multimedialna. To wszystko znalazło się pod dachem Centrum Wikliniarstwa, które zostanie otwarte w budynku byłego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

– W centrum umieścimy zbiory związane ze 100-letnią tradycją wikliniarstwa – mówi Waldemar Grochowski, burmistrz Rudnika. – Będzie też można wziąć udział w warsztatach rękodzieła i zasięgnąć informacji turystycznej.

Inwestycja kosztowała ponad 1,3 mln. 75 proc. dała Unia Europejska, resztę dołożyły gmina i budżet państwa.
 
Zobacz profil autora
aniol
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 4868
Przeczytał: 1 temat

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nisko
Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Wto 8:36, 22 Maj 2007    Temat postu: Back to top



Centrum wikliniarstwa z klasą

Już dzisiaj oficjalne otwarcie Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem. Odrestaurowany budynek stał się perełką miasta.

Mieszkańcy oraz turyści będą mogli podziwiać prace z wikliny użytkowej i artystycznej. (S. Czwal)

Budynek Centrum Wikliniarstwa został wyposażony w urządzenia do utrzymania stałej wilgotności i temperatury. Ma też windę dla osób niepełnosprawnych.
Budowa Centrum Wikliniarstwa kosztowała około milion 400 tysięcy złotych, z czego 75 procent wyłożyła Unia Europejska.

W roku 1978 budynek został przekazany gminie i stał pusty. Później trzykrotnie starała się o dofinansowanie projektu budowy Centrum Wikliniarstwa. - Są tu znacznie lepsze warunki do wystawiania artystycznych prac - mówi Krystyna Wójcik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem. - Do tej pory prezentowaliśmy je w holu, teraz będziemy mieli profesjonalne sale. W centrum będą wystawy stałe wikliny artystycznej i użytkowej. Będzie też stała ekspozycja archeologiczna przedmiotów pochodzących z terenu gminy.

W centrum wygospodarowano miejsce na nowoczesną multimedialną bibliotekę wraz z czytelnią oraz salę konferencyjną. Uroczystość oficjalnego przekazania budynku już dzisiaj.

Sławomir Czwal
 
Zobacz profil autora
oko
Honorowy Obywatel Forum
Honorowy Obywatel Forum



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 901
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nisko

 PostWysłany: Sob 16:26, 26 Maj 2007    Temat postu: Back to top

[link widoczny dla zalogowanych]
26 maja 2007 - 11:16

Rudnik nad Sanem > Wernisaż wystawy w Centrum Wikliniarstwa

Od dzisiaj w otwartym przed kilkoma dniami Centrum Wikliny czynna będzie wystawa „Dziubak i przyjaciele”.


Stanisław Dziubak od lat 70 – tych zajmuje się plecionkarstwem. Brał udział w wielu wystawach krajowych oraz w festiwalach wikliniarstwa w Danii. Mieszka w Tarnobrzegu.

Wernisaż odbędzie się o godzinie 17. Zamknie on międzynarodowy plener artystów tworzących w wiklinie.

A za tydzień, od 1 do 3 czerwca odbędzie się tegoroczna „Wiklina”, czyli Dni Rudnika. Warto mieć je na uwadze planując weekend. Największą atrakcją będzie niewątpliwie niedzielny koncert grupy „Hey” ale i wcześniej nie zabraknie dobrej zabawy: muzyki, tańca, konkursów, zawodów sportowych i oczywiście konkursów wikliniarskich.
 
Zobacz profil autora
arabika
Forumowicz
Forumowicz



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 157
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

 PostWysłany: Nie 14:20, 09 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Witam!
Kiedyś czytałam w innej prasie, że centrum czynne teraz do 18, a tu Echo podaje do 19. Weszlam na stronę centrum i to znalazlam:
DNI OTWARTE
CENTRUM WIKLINIARSTWA
Burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem
SERDECZNIE ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW
NASZEJ GMINY DO BEZPŁATNEGO ZWIEDZANIA
CENTRUM WIKLINIARSTWA
w dniach 29 sierpnia - 2 września 2007r.,
od środy do niedzieli w godz.14.00 - 19.00


Od 5 września Centrum Wikliniarstwa
czynne będzie od środy do niedzieli, w godz. 14.00 - 18.00

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------
Dodano: 14.08.2007
OGŁOSZNIE:

SZKOLENIE TRENERÓW RZEMIOSŁA WIKLINIARSKIEGO

--------------------------------------------------------------------------------
To znajdziecie na str.http://www.mokrudnik.pl/podstrony/cw/zaproszenia.htm
Tam znalazłam też nowe telefony, zadzwoniłam i dowiedziałam się, że czynne do 18. Pozdrawiam!
 
Zobacz profil autora
oko
Honorowy Obywatel Forum
Honorowy Obywatel Forum



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 901
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nisko

 PostWysłany: Nie 16:59, 25 Lis 2007    Temat postu: Back to top

[link widoczny dla zalogowanych]

25 listopada 2007 - 9:15

Rudnik > Centrum Wikliniarstwa dziś otwarte

Centrum Wikliniarstwa gości wystawę obrazów olejnych i pastelowych Krzysztofa Krzycha. Mieszkający w Jarosławiu Krzych jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Maluje, rysuje, tworzy grafiki.

Ekspozycję można obejrzeć od środy do niedzieli w godzinach 14-18. Bilety do centrum kosztują cztery złote (ulgowe dwa złote).
 
Zobacz profil autora
AgataSoroka
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

 PostWysłany: Pon 20:36, 17 Mar 2008    Temat postu: Back to top

Witam!
Miło mi poinformować, że Centrum Wikliniarstwa wybrane zostałe jako jeden z 25 "superprojektów" unijnych realizowanych w Polsce w latach 2004 - 2006. Wybrane zostało spośród kilku tysięcy inwestycji realizowanych w tym okresie.
Wyboru dokonała komisja (w tym przedstawiciele Brukseli) na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Wydany został album "Polska pięknieje" zawierający najlepsze inwestycje unijne, z bogatą, nowatorską działalnością bieżącą. Nasze Centrum jest jednym z tych projektów.
Zapraszam do perełki Podkarpacia!
Agata, Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem
 
Zobacz profil autora
Hubert
Złoty Forumowicz
Złoty Forumowicz



Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 3698
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Śro 9:44, 19 Mar 2008    Temat postu: Back to top

AgataSoroka napisał:
...Centrum Wikliniarstwa wybrane zostało jako jeden z 25 "superprojektów" unijnych realizowanych w Polsce w latach 2004 - 2006.

Gratulacje dla twórców.
 
Zobacz profil autora
Smile
Żywa Skamieniałość Forum
Żywa Skamieniałość Forum



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 1023
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

 PostWysłany: Śro 18:43, 19 Mar 2008    Temat postu: Back to top

Hm. Byłam w tym przybytku i jest tak sobie. "Superprojekt"? Dziwne....

Ostatnio zmieniony przez Smile dnia Pią 14:43, 04 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
 
Zobacz profil autora
AgataSoroka
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

 PostWysłany: Śro 21:29, 19 Mar 2008    Temat postu: Back to top

Witam!
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
Czy poznajecie Dominikę Stachurską z Niska? Odbywała staż w MOK, pracowała i brała udział w pokazach wiklinowej mody;aktualnie studentka.
Pozdrawiam!
Agata,Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem
 
Zobacz profil autora
AgataSoroka
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

 PostWysłany: Pią 19:12, 18 Kwi 2008    Temat postu: Back to top

[link widoczny dla zalogowanych]

REPORTAŻ
18 kwietnia 2008 - 0:01
Polska zachwyca się rudnicką wikliną
Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem pretenduje do prestiżowej nagrody "Polska Pięknieje - 7 cudów Unijnych Funduszy”.


W rudnickim Centrum Wikliniarstwa znajdują się sale wystawiennicze z wikliną użytkową i artystyczną. (S. Czwal)PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Wydanie z 18 kwietnia 2008
18-04-2008Rudnicka inwestycja została zakwalifikowana do najlepiej wykorzystanych funduszy z Unii Europejskiej i jako jedyni reprezentują Podkarpacie.

Jeszcze kilka lat temu Rudnik nad Sanem pretendował do miana stolicy polskiego wikliniarstwa. Teraz bez wahania może szczycić się nie tylko taką nazwą. Rudnicka wiklina doskonale promowała nasz region podczas targów EXPO 2005 w Japonii. Do tego teraz rudnickie Centrum Wikliniarstwa pretenduje do prestiżowej nagrody "Polska Pięknieje - 7 Cudów Unijnych Funduszy”

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

- Wraz ze zniknięciem spółdzielni Wikplast w Rudniku nad Sanem zniknęły modelarnie, które kreowały nowe wikliniarskie wyroby - opowiada Waldemar Grochowski, burmistrz Rudnika nad Sanem. - Właśnie wtedy pojawił się pomysł powstania Centrum Wikliniarstwa. Do tego przy tak powstałej instytucji idealnie miało działać muzeum. Chcieliśmy także, aby w takim miejscu można było zobaczyć jak powstają wiklinowe kosze czy rzeźby. Marzyliśmy, aby każdy z naszych gości mógł sam zrobić jedną z wiklinowych rzeczy. Część ludzi pukała się w czoło twierdząc, że to niemożliwe. My wierzyliśmy, że się nam uda.

Większość mieszkańców Rudnika nad Sanem chciała, aby w Rudniku powstało muzeum wikliniarstwa. Burmistrz poszedł krok dalej. Jak się okazuje po kilku latach był to strzał w dziesiątkę.

reklama



NIE BYŁO ŁATWO

- Pomysł utworzenia Centrum Wikliniarstwa trafił na papier w roku 2001 - dodaje Waldemar Grochowski. - Wtedy też złożyliśmy pierwszy wniosek o jego dofinansowanie. Pieniądze miały pochodzić z polsko-szwajcarskiego funduszu środków złotowych. Pierwsze podejście nie udało się. Następnym razem złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury. Tym razem także nie dostaliśmy wsparcia. W roku 2005 postanowiliśmy starać się o środki z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionów. Informacja o zakwalifikowaniu naszego projektu była dla nas czymś cudownym. W końcu udało się przekonać urzędników do naszego pomysłu. Był to pierwszy i najważniejszy etap.

We wniosku określono, że Centrum Wikliniarstwa powstanie w budynku po byłym ośrodku szkolno-wychowawczym. Wybór był jak najbardziej trafny, od roku 1998 stał pusty i niszczał, a jego lokalizacja w centrum miasta dawała kolejne atuty.

MILION NA CENTRUM

- Cały projekt był wart ponad 1,4 miliona złotych - wspomina burmistrz Rudnika nad Sanem. - Z własnego budżetu dołożyliśmy 340 tysięcy złotych. Spotkałem się ze zdaniem, że za te pieniądze mogliśmy wybudować kilka dróg i chodników. W pewnym momencie radość z powstania Centrum Wikliniarstwa została trochę przytłumiona. Kiedy okazało się, że nasza budowla i pomysł utworzenia Centrum Wikliniarstwa został uznany za jeden z najciekawszych i najpiękniejszych wiara i siły powróciły. Dla nas jest to ogromna szansa na promocję miasta i odwiedzenie miasta przez setki czy nawet tysiące turystów. To daje wiarę, że kilka lat mojej pracy i uporu nie poszło na marne.

W tym czasie rudnicka wiklina promowała nasz kraj podczas targów Expo 2005 w Japonii. W nietypowy sposób wiklina została także wykorzystana w kampanii reklamowej jednego z operatorów telefonii komórkowej. O rudniku zaczęło się głośno mówić nie tylko w polskich mediach, ale również w europejskich telewizjach.

CO TO ZA KONKURS?

Rudnicki projekt Centrum Wikliniarstwa zyskał uznanie wśród jury konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Unijnych Funduszy”. Nominowano go do najlepszych projektów w naszym kraju. Do konkursu zaproszono 200 projektów współfinansowanych przez Unię Europejską. Na ankietę odpowiedziało ponad 100 beneficjentów. Właśnie z tego grona w siedmiu kategoriach nominowano 21 projektów. Wśród nich jako jedyne z Podkarpacia okazało się rudnickie Centrum Wikliniarstwa. Wielki finał zaplanowano podczas pierwszego forum funduszy europejskich, które odbędzie się 7 maja w Warszawie.

- Wyróżnione projekty to dobry przykład upiększania naszego kraju i wzrostu atrakcyjności regionu - opowiada Andrzej Szoszkiewicz, jeden ze współorganizatorów konkursu. - Rudnik na tle wszystkich projektów wypada bardzo dobrze. Szczególnie, że ma swoją specjalność, którą jest wiklina. Rudnicka gmina poszła nawet krok dalej i promuje nie tylko tradycyjne wyroby wikliniarskie, ale również współpracuje z projektantami mebli i architektami.

Kapituła wybierając 7 cudów unijnych funduszy będzie brała pod uwagę wpływ projektu na wzrost turystki w regionie, współpracę z projektantami i architektami oraz promocję projektu. Zwycięskie projekty zostaną nagrodzone specjalnymi statuetkami oraz będą promowane podczas wielu imprez nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej.

[link widoczny dla zalogowanych]

Sławomir Czwal
 
Zobacz profil autora
Hubert
Złoty Forumowicz
Złoty Forumowicz



Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 3698
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Sob 8:18, 10 Maj 2008    Temat postu: Back to top

ECHO DNIA 9 maja 2008

Rudnicka wiklina europejskim cudem

[link widoczny dla zalogowanych]
 
Zobacz profil autora
AgataSoroka
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

 PostWysłany: Nie 7:50, 18 Maj 2008    Temat postu: Back to top

Serdecznie zapraszam na I rocznicę Centrum Wikliniarstwa! Dzisiaj także w rudnickim kościele recital Beaty Rybotyckiej i Konrada Mastyło z krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wstęp wolny zarówno do CW jak i na koncert.
Szczegóły na [link widoczny dla zalogowanych]
Pozdrawiam!
AgataSoroka
 
Zobacz profil autora
AgataSoroka
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

 PostWysłany: Pią 21:05, 13 Cze 2008    Temat postu: Back to top

Zapraszam do Dzień Dobry TVN. Szczegóły na str. [link widoczny dla zalogowanych]

Data dodania: 13.06.2008
Miejsce: Centrum Wikliniarstwa

11.06.2008r.
Wizyta ekipy filmowej "Dzień Dobry TVN" w Centrum Wikliniarstwa. Nagrywanie materiału promującego projekt unijny "Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem". Projekt Centrum Wikliniarstwa promuje Vito Casetti , znany z programów: "Europa da się lubić", "Dzień Dobry TVN".
Film zostanie wyemitowany w sobotę, 14 czerwca 2008r. w programie DD TVN, zaczynającym się o godz. 8:30.

Pozdrawiam!
AgataSoroka, Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem
 
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna -> Powiat niżański Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach