Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców

Żywa Skamieniałość Forum

Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1834

PostWysłany: Pon 0:06, 27 Lis 2006    Temat postu: Back to top

Dobrze ze wygrali bo bylby wtyd wielki Wink Ciekawe na kogo trafia w nastepnej rundzie ? Wink Pozdrawiam Jendrek Nisko Wink

W pucharze zapachniało sensacją

Niespodzianek w meczach ćwierćfinału Pucharu Polski nie było, wygrali faworyci, a kibice, którzy przyszli na ostatnie w tym roku spotkania byli zadowoleni, obejrzeli, bowiem mnóstwo goli.

Najwięcej goli, bo aż osiem padło w Turbii, gdzie gospodarze pewnie pokonali rywali z Jastkowic. Ciekawostkę stanowi fakt, że arbiter Piotr Chmura napomniał żółtą kartką... księdza. Po pięć razy piłka wpadała do siatki podczas spotkań w Nowej Sarzynie i Chwałowicach, było więc co oglądać. Na spore brawa zasłużył arbiter Rafał Sawicki, który we wzorowy sposób poprowadził spotkanie w Nowej Sarzynie. Zresztą sędziowie wszystkich meczów zasłużyli na brawa, bo nikt nie wnosił do ich postawy zastrzeżeń.

EFEKTOWNY SAMOBÓJ
* Budo Instal Turbia - Bukowa Jastkowice 6:2 (3:0), Paweł Sojecki 37, Kępanowski 39, 85, Piotr Sojecki 42, Jarosz 62, Pławiak 83 - Kaczmarczyk 50, samobójcza 70.
Turbia: Buczek - Pławiak, Chudy, Ziemiański (46 Jarosz), Szafran - Kępanowski, Gruszczyk, Dziadura, Ryba (46 Chamera) - Piotr Sojecki (80 Paluch), Paweł Sojecki (60 Pelc).
Bukowa: Waldemar Wołoszyn - Chciuk, Wiesław Wołoszyn, Siuzdak, P. Wołoszyn - Stasiak, Kłodnicki, Pająk, Kaczmarczyk - Tarka, Ujda.
Żółta kartka: Wiesław Wołoszyn (B). Sędziował: P. Chmura ze Stalowej Woli. Widzów 150.

Z ośmiu goli, jakie padły w tym spotkaniu, najefektowniejszy był ten.... samobójczy. Rezerwowy Tomasz Chamera chcąc wybić piłkę poza boisko trafił idealnie w górny róg własnej bramki. Mecz nie stał na olśniewającym poziomie, mało było w nim ostrej gry, a jedyną żółtą kartką arbiter napomniał Wiesława Wołoszyna, który na co dzień jest księdzem!

NAJLEPSZY ARBITER
* Unia Nowa Sarzyna - Iskra Sobów Tarnobrzeg 3:2 (2:0), Bednarz 30, Strojek 40, Baj 85 - Haliniak 55, Łukawski 90.
Unia: Osipa - Kręcidło, Nowak, Bigas, Gaca - Strojek, Strzelecki, Konior (78 Baj), Brusik (85 Kusy) - Bednarz, Mierzwa (70 Sroka).
Iskra: Paciorkowski - Motyka, Stefański, Łukawski, Bzymek - Haliniak, Wilk (88 Kępa), Zając, Wartoń - M. Zioło (75 G. Zioło), P. Zioło.
Sędziował: R. Sawicki z Tarnobrzega. Widzów 150.

Losy tego meczu ważyły się do ostatnich chwil jego trwania. W 80 min było tylko 2:1 dla gospodarzy, ale rezerwowy Mateusz Baj podwyższył wynik. W ostatniej minucie Mariusz Łukawski zdobył kontaktowego gola, ale przyjezdnym zabrakło już czasu na doprowadzenie do dogrywki. Warto zaznaczyć bardzo dobrą pracę arbitrów z Tarnobrzega, z Rafałem Sawickim na czele.
- Pojechaliśmy do Unii w mocno okrojonym składzie, ale mimo to spotkanie mogło się podobać - stwierdził po meczu szkoleniowiec piłkarzy z Sobowa Artur Chyła.

BLISKO SENSACJI
* Jeziorak Chwałowice - Sokół Nisko 2:3 (1:0), Ziółkowski 18, Pasztaleniec 55 - Rybak 67 z karnego, Juda 72, Ryfczyński 83.
Jeziorak: Dudka - Krasoń, Rybak, Oskroba, Kurkiewicz - Czarnecki, Fietko, Pasztaleniec, Pająk - Ziółkowski, Węska.
Sokół: Michalak - Bartnik (75 Wołoszyn), Rybak, Woźniak, Lewko - Wolak (55 Piziorski), Wałek, Juda (80 Dyba), Ryfczyński - Niemiec (60 Tkacz), Orliński.

Gospodarze, który latem awansowali do klasy A, rozpoczęli mecz z wyżej notowanym rywalem bez kompleksów i w pierwszej połowie dominowali. Gdyby miejscowi grali skuteczniej, to już w pierwszych 45 minutach zapewniliby sobie zwycięstwo. Kiedy w 55 min Pasztaleniec wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2;0, wydawało się, że goście już się nie podniosą. Jednak dwie minuty później arbiter podyktował dla zespołu z Niska rzut karny, z którego rutynowany Rybak zdobył kontaktowego gola. Goście rzucili się do ataków, a miejscowym zaczęło brakować sił, wobec czego przyjezdni nie tylko zdołali odrobić straty, ale też strzelić zwycięskiego gola.
Czwarte spotkanie ćwierćfinałowe Orła Rudnik z Siarką Tarnobrzeg, rozegrane zostanie w najbliższą środę, początek godzina 13.

Janusz Gierach, trener piłkarzy Sokoła Nisko:
- Nonszalancja w grze moich piłkarzy skończyć się mogła bardzo źle, bo rywal prowadził z nami już 2:0, a jeszcze w pierwszej połowie powinno być 3:0 dla gospodarzy. Po przerwie wszystko już wyglądało w naszej grze, tak jak należy i wygraliśmy to spotkanie. Ambicją gospodarze nas przewyższali, ale moi leniwi gracze potrafili się pozbierać. Mam jednak do swego zespołu sporo pretensji, ale z drugiej strony zwycięzców się nie sądzi.

Piotr SZPAK [link widoczny dla zalogowanych]

Posty: 1834

PostWysłany: Wto 1:54, 28 Lis 2006    Temat postu: Back to top

Ciekawe Wink kto bedzie przeciwnikiem Sokola w nastepnej rundzie PP . Pozdrawiam Jendrek Nisko Wink

PostWysłany: Pią 3:34, 01 Gru 2006    Temat postu: Back to top

Jesli Turbia Razz to chyba mozna powiedziec ze losowanie korzystne dla Sokola Wink Na mecz niedaleko i tylko zwyciestwo by sie przydalo Wink W nastepnej rundzie moze jakis atrakcyjny przeciwnik wiem ze Siarka odpadla przegrywajac z Rudnikiem Wink Pozdrawiam Jendrek Nisko Wink

Orzeł Rudnik MKS Unia Nowa Sarzyna
Myśle że w finale zagrają Nisko i Nowa Sarzyna. Ciekawe kto wygra?
Ale jeszcze nie przesądzajmy bo finał może być inny.

aniol

Posty: 4868

Skąd: Nisko

PostWysłany: Śro 11:04, 09 Maj 2007    Temat postu: Back to top

Dziś rozegrane zostana spotkania 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola.

Nasz Sokół o 17.00 rozegra spotkanie z Budo Instalem Turbia, w drugim spotkaniu zmierzy się Orzeł Rudnik - Unia Nowa Sarzyna.

Finał w podokręgu przewidziany jest na 23 maj, miejsce rozegrania finału nie jest znane. Finalista z podokręgu zagra wraz z 3 drużynami reprezentującymi inne podkarpackie okręgi i podokręgi w finale wojewódzkim.

W okręgu Jarosław w finale zmierzą się 30 maja: Czuwaj Przemyśl i Polonia Przemyśl.

W okręgu Krosno w finale zmierzy się Galicja Cisna i Stal Sanok.

W okręgu Rzeszów - Dębica wyłoniono już finalistę i jest nim Stal Rzeszów.

aniol

Posty: 4868

Skąd: Nisko

PostWysłany: Pią 11:24, 11 Maj 2007    Temat postu: Back to top

Sokół przegrał z Turbia po dogrywce 1:0 i odpadł z PP na szeblu okręgowym...

Posty: 1834

PostWysłany: Pią 20:56, 11 Maj 2007    Temat postu: Back to top

Trzeba przyznac ze troche zaskakujacy wynik padl w Turbi Embarassed bylo niebylo Sokol jak na czwartoligowca przystalo mecz powinien wygrac . Moze zawodnicy koncentruja sie na mecz z Polonia Przemysl Wink Wstyd pozostal i wynik poszedl w swiat Wink Pozdrawiam Jendrek Nisko Wink

Wolak

Posty: 1020

PostWysłany: Sob 16:19, 12 Maj 2007    Temat postu: Back to top

Jak dla mnie wynik nie jest zaskakujący... za czasów kiedy Sokół awansował do 4 ligi wygrywał mecze z innymi zespołami z okręgówki nawet po 10:0 ale z Turbią rzadko kiedy dawał sobie rade. Teraz było podobnie i to jeszcze na boisku w Turbi więc nie ma się co dziwić Sokołowi że sobie nie poradził. Budo-Instal Turbia to bardzo dobra marka w naszym podokręgu.

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna -> Archiwum / 2007 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)