PostWysłany: Pią 23:00, 23 Cze 2006    Temat postu: Back to top

z opoźnieniem:

Echo Dnia:

Puchar dla Siarki!

Trzy gole padły w finałowym spotkaniu w Gorzycach

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg zdobyli Puchar Polski na szczeblu podokręgu stalowowolskiego. Podopieczni trenera Stanisława Gielarka pokonali w finale w Gorzycach Sokoła Nisko, a w spotkaniu dwóch czwartoligowców nie brakowało emocji.

* Siarka Tarnobrzeg - Sokół Nisko 2:1 (1:0).
1:0 Marcin Pietrucha 37, 2:0 Michał Gielarek 65, 2:1 Paweł Dziuba 88.
Siarka: Wiącek - Łuczakowski, Leptacz (46 M. Stępien), Kozłowski, Pietrucha - Stala (73 Kabata), Gielarek, Hynowski, Dryka (46 Szymański) - Stąporski, Wawrylakowski (66 K. Stępień).
Sokół: M. Michalak - Babula, Śnios, Wołoszyn, Woźny - Tkacz (46 Woźniak), Skiba, (56 Mrzygłód), Piziorski (46 Ryfczynski), Wójcik (46 Surma) - Dziuba, Orliński.
Sędziował: M. Złotek z Gorzyc. Widzów: 250.

Spotkanie Sokoła z Siarką było kilkakrotnie przekładane, aż wreszcie doszło do skutku w Gorzycach. Organizatorzy obawiali się „szalikowców” obu zespołów, ale pojawili się na stadionie Tłoków fani tylko z Tarnobrzega, którzy zachowywali się spokojnie.
Pierwsza połowa toczyła się „w piekle”, w wyjątkowym upale. Inicjatywa należała do Siarki, w 11 minucie Przemysław Stąporski idealnie podał do Piotra Wawrylakowskiego, a ten stojąc dwa metry przed bramką Sokoła dokonał nie lada wyczynu przenosząc piłkę nad poprzeczką...
Między 35 a 37 minutą meczu trwało oblężenie bramki Sokoła. Najpierw z 35 metrów strzelał Michał Kozłowski, piłka odbiła się od poprzeczki, ale nie przekroczyła linii bramkowej. Po tej akcji mieliśmy z kolei zamieszanie w polu karnym Sokoła, z kilku metrów strzelał Grzegorz Dryka i Marcin Michalak... zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W końcu jednak, w 37 minucie, padł gol dla Siarki. Po dośrodkowaniu Michała Gielarka głową piłkę do siatki skierował Marcin Pietrucha.
W drugiej połowie godna uwagi była dopiero akcja w 65 minucie. Przemysław Stąporski idealnie dośrodkował wtedy w pole karne i Michał Gielarek nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. Zrobiło się 2:0 dla Siarki, ale Sokół walczył do końca. Dzięki temu ostatnie minuty spotkania były emocjonujące. Bardzo dobrze zaprezentował się wtedy wprowadzony po przerwie na boisko Adam Surma. W 84 minucie oddał piękny strzał zza pola karnego, a równie piękną obroną popisał się Łukasz Wiącek. W 88 minucie ponownie pokazał się Surma, po którego zagraniu w 88 minucie piłkę przejął Paweł Dziuba i zdobył honorowego gola dla zespołu z Niska.
Dzięki wygranej z Sokołem piłkarze Siarki spotkają się w najbliższy poniedziałek w półfinałowym spotkaniu pucharowym na szczeblu wojewódzkim z Żurawianką Żurawica, która pokonała w Tuczempach miejscowego Piasta 2:0 (0:0) w finałowym spotkaniu okręgu Jarosław.

Piotr SZPAK

Marcin Pietrucha (z prawej) zdobył pierwszego gola dla Siarki.

Michał Kozłowski, kapitan Siarki, odbiera puchar z rąk prezesa piłkarskiego podokręgu w Stalowej Woli, Jerzego Lompe (w środku) oraz wójta gminy Gorzyce, Stanisława Krawca.

aniol

Posty: 4868

Skąd: Nisko

PostWysłany: Pią 23:07, 23 Cze 2006    Temat postu: Back to top

Super Nowości:

Po ciągnących się w nieskończoność problemach ze znalezieniem odpowiedniego terminu i stadionu wreszcie rozegrano finał Pucharu Polski w podokręgu Stalowa Wola. Jeszcze w poniedziałek planowano, że areną zmagań będzie stadion Sokoła w Kamieniu, jednak na wniosek policji ostatecznie zdecydowano się rozegrać mecz w Gorzycach. Spotkanie toczyło się pod dyktando Siarki, która swoją przewagę udokumentowała dwiema bramkami, co wystarczyło by sięgnąć po najwyższe trofeum na tym szczeblu rozgrywek.

Pierwsza z nich padła po rzucie rożnym egzekwowanym przez Michała Kozłowskiego, który dośrodkował wprost na głowę Marcina Pietruchy. Drugiego gola zdobył Michał Gielarek, który zostając sam na sam z Marcinem Michalakiem zmusił go do kapitulacji. W drugiej połowie, gdy trener Stanisław Gielarek desygnował do gry młodzież mecz nieco się wyrównał i coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić niżanie. Ich honor, tuż przed ostatnim gwizdkiem uratował Paweł Dziuba, który przytomnie zachował się zamieszaniu, jakie powstało w polu karnym Siarki, po rzucie wolnym wykonywanym przez Adama Surmę.

SIARKA Tarnobrzeg 2

SOKÓŁ Nisko 1

(1-0)

1-0 Pietrucha (33.), 2-0 Gielarek (65.), 2-1 Dziuba (89.)

SIARKA: Wiącek - Pietrucha, Leptacz (46. Szczytyński), Kozłowski, Stala (81. Kabata) - Łuczakowski, Hynowski, Gielarek, Dryka - Stąporski (46. M. Stępień), Wawrylakowski (63. K. Stępień)

SOKÓŁ: Michalak - Babula, Śnios, Wołoszyn, Woźny - Tkacz (46. Surma), Skiba (60. Mrzygód), Piziorski (65. Woźniak), Wójcik (46. Ryfczyński) - Dziuba, Orliński

Sędziował Mariusz Złotek (Gorzyce). Widzów 500.

pp

jendrek nisko

Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1834

PostWysłany: Sob 5:18, 24 Cze 2006    Temat postu: Back to top

Troche szkoda bo mogli powalczyc Crying or Very sad Ale dzis Sokol czeka bardzo ciekawy mecz z Iglopolem Debica na zakonczenie sezonu . Ciekawe czy ostatnia kolejka to bedzie sobota cudow ? Ostatnio druzyny z dolu tabeli zdobywaja pkt ? Zapowida sie ciekawy mecz i niema co kalkulowac tylko mecz wygrac i 4 liga pozostaje w Nisku Razz pozdrawiam Jendrek Nisko Wink

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna -> Archiwum / 2006 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)