Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców

31 kolejka: Elektrociepłownia Rzeszów - SOKÓŁ Nisko

Żywa Skamieniałość Forum

Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1834

PostWysłany: Nie 23:05, 04 Cze 2006    Temat postu: Back to top

Dolanczam sie do gratulacji brawo Sokol Partyman Teraz trzeba dolozyc Siarce w lidze i pucharze . Razz Martwia mnie przegrane rezerw w Klyzowie (tam sie ciezko gra) i Sokol moze zaprzepascil awans do 5 ligi czyzby niezalezalo im na awansie ? Pozdrawiam Jendrek Nisko Wink

aniol

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 4868
Przeczytał: 1 temat

Skąd: Nisko

PostWysłany: Nie 23:11, 04 Cze 2006    Temat postu: Back to top

Rezerwy grały w ten sam dzień co pierwsza drużyna, nie mogły skorzystać z pomocy zawodników z pierwszej ekpiy. Widac niestety ze zawodnicy drugiej druzyny bez pomocy z pierwszej mają problemy z wywalczeniem dobrego rezultatu

Posty: 1834

PostWysłany: Nie 23:20, 04 Cze 2006    Temat postu: Back to top

Szkoda bo byla wielka szansa na awans drugiej druzyny Sokola Nisko do 5 ligi . Moze dzialaczom niezalezy na awansie ? Mysle ze cos wiecej powiedzial by Vive jako wiceprezes Sokola . Ostatnio niewidac go na forum Wink Pozdrawiam Jendrek Nisko Wink

aniol

Posty: 4868

Skąd: Nisko

PostWysłany: Pon 8:18, 05 Cze 2006    Temat postu: Back to top

Bezcenna wygrana

Siarka pokonała Piasta, Sokół Elektrociepłownię. Poprzeczka Jędryki.

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie nasi czwartoligowi piłkarze. Ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Sokoła Nisko.

* SIARKA TARNOBRZEG - Piast Tuczempy 2:0 (1:0).
1:0 Marcin Stępień 32, 2:0 Przemysław Stąporski 52.
Siarka: Żmuda - M. Stępień, Kozłowski, Leptacz, Pietrucha - Łuczakowski, Gielarek, Hynowski, Szymański - Stąporski (77 Pikus), K. Stępień (83 Szczytyński).
Piast: Kruba - Kud, Jaroch, R. Noga, Błażkowski - Szuflita (53 Bednarz), Żelazny (68 Pietryna), Kubas (55 Barnak), Pasaj - Czub, B. Noga (83 Strawa).
Żółte kartki: Gielarek, Pietrucha (S), Żelazny, Pasaj (P). Sędziował: R. Hyjek z Mielca. Widzów 200.
Walczący o utrzymanie się w czwartej ligi piłkarze Piasta Tuczempy rozegrali w Tarnobrzegu dobre spotkanie, dzięki czemu widowisko zyskało na atrakcyjności. Z dobrej strony zaprezentował się także arbiter z Mielca, toteż nikt na nic nie narzekał.
„Siarkowcy” zagrali bez pauzującego za żółte kartki Pawła Krzemińskiego, którego brak był widoczny oraz bez Dariusza Papierza, któremu odnowiła się kontuzja i w tym sezonie już nie zagra. Miejscowi powinni prowadzić już po 15 minutach gry, ponieważ wtedy aktywny Przemysław Stąporski wyłożył piłkę Łukaszowi Szymańskiemu, ale ten zawiódł na całej ligi. Jeszcze gorzej Szymański spisał się w 45 minucie, kiedy to w idealnej sytuacji najpierw trafił w leżącego bramkarza, a następnie w stojącego na linii bramkowej obrońcę Piasta. Zdobywca pięknego gola w meczu z Naftą Jedlicze tym razem się nie popisał. Popisał się na to Marcin Stępień, który w 32 minucie wykonując rzut wolny z 18 metrów, huknął ile sił w nodze i bramkarz Piasta był bez szans.
Gospodarze bardzo obiecująco rozpoczęli drugą połowę. Bardzo dobrze w sobotę grający Kamil Stępień strzelając z ostrego kąta, trafił w bramkarza rywali, a odbitą piłkę skierował do nadbiegającego Stąporskiego, a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola, trafił z pięciu metrów. W tym momencie zwycięzca meczu został praktycznie wyłoniony, ale do końca spotkania piłkarze obu drużyn grali ofensywny futbol.

* STAL MIELEC - Polonia Przemyśl 0:0.
Stal: Dydo - Polak, Serafin, Misiaszek, Jędrusiak - Kosowicz, Sęk, Pancerz (46 Jędryka), Pęgiel (67 Kędzior) - M. Leśniowski (87 Witkowski), Fundakowski.
Polonia: Szramowiat - Gwóźdź, Jabłoński, Strzałkowski, Luft - Wej, Szczygieł, Kot, Marszałek (73 Bałaban) - Solarz, Rybkiewicz.
Czerwona kartka: Strzałkowski (Polonia, 70 min., za drugą żółtą). Żółte: Wej, Strzałkowski (P), Pęgiel, Pancerz (S). Sędziował: R. Zychowski z Krosno. Widzów: 400.
Już na początku spotkania mielczan mógł spotkać zimny prysznic, ale Marek Rybkiewicz, napastnik Polonii, przestrzelił głową z najbliższej odległości. Do przerwy gospodarze grali zbyt nerwowo i nie stworzyli sobie tak idealnej sytuacji jak rywale, ale w drugiej połowie zaprezentowali się znacznie lepiej. Szczególne uznanie wzbudził piękny strzał z dystansu Damiana Jędryki, po którym kibice mogli wydać tylko jęk zawodu, bo piłka wylądowała na poprzeczce. Bardzo ładnie strzelał też Dawid Sęk, ale świetnie bronił bramkarz Polonii, Maciej Szramowiat. Po drugiej stronie boiska zaskoczyć nie dał się także Bartłomiej Dydo, choć ponownie dał mu się we znaki Rybkiewicz.

* Elektrociepłownia Rzeszów - SOKÓŁ NISKO 0:1 (0:0).

0:1 Marek Mrzygłód 60.
Sokół: M. Michalak - Woźniak, Babula, Ryfczyński, Surma - Juda, Tkacz (88 T. Bartnik), Mrzygłód (89 Skiba), Wójcik (70 Orliński) - Niemiec, Dziuba (86 Piziorski).
Elektrociepłownia: Brzychc - Wesołowski, J. Szeliga, Rochecki, Śledź (75 Huzarski) - Kwarta, Żabiński, Rumak (86 Hajkowicz), Napiórkowski (53 Raś) - Reiman, Mielniczek.
Żółta kartka: Szeliga (E). Sędziował: K. Kosałka z Jarosławia. Widzów 100.
Sokół pojechał do Rzeszowa po wygraną i swój osiągnął, ta wygrana w walce o czwartoligowy byt jest nie do przecenienia. Chociaż w meczu z Elektrociepłownią lało jak z cebra i warunki do gry na błocie nie były najlepsze. A goście od początku sprawiali lepsze wrażenie, bramkarza gospodarzy szybko próbowali zaskoczyć Paweł Dziuba i Damian Juda. A w drugiej połowie groźnie strzelał Marek Mrzygłód, który najpierw minimalnie się pomylił, ale w 60 minucie zdobył jedynego gola meczu. Uderzył z pola karnego po ziemi i piłka zatrzepotała w siatce. A niżanie mogli wygrać wyżej, ale w końcówce Juda nie wykorzystał sytuacji „sam na sam” z bramkarzem gospodarzy.

* Rzemieślnik Pilzno - KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA 2:0 (0:0).
1:0 Piotr Mikulski 71 z karnego, 2:0 Marcin Kędzior 74.
Kolbuszowianka: Fabiński - Frankiewicz, Szydło, Krystel, Cetnarski (66 Adranowicz) - Warzocha, Serafin I, Golonka, Szalony - Rymanowski, Kret.
Rzemieślnik: Konieczny - Lorek, Bernacki, Mikulski, Iwański - Dudek (46 Łukaszewski), Bogacz (86 Lesiak), Gromala, Mroczek (46 Hajec) - Kędzior (86 Czaja), Zołotar.
Żółte kartki: Bernacki, Bogacz (R). Sędziował: W. Pszeniczny z Mielca. Widzów 300.
W Pilźnie przerwana została dobra passa Kolbuszowianki, a goście przegrali spotkanie w... trzy minuty. W 71 minucie Najpierw rzut karny wykorzystał Piotr Mikulski, po faulu na Bartoszu Zołotarze. A za chwilę podwyższył efektowną „główką” Marcin Kędzior. Kolbuszowianie też mieli okazje, minimalnie nad poprzeczką pomylił się Mateusz Serafin I, w polu karnym tradycyjnie szarżował też Robert Szalony.
W innych meczach: Rafineria Czarni Jasło - Wisłoka Dębica 2:2 (1:0), Żuławski 15, Guzik 70 - Kantor 50, 80, Unia Nowa Sarzyna - Resovia Rzeszów 0:0, Izolator Boguchwała - Błękitni Ropczyce 1:0 (0:0), Cupryś 80, Żurawianka Żurawica - Strug Tyczyn 4:1 (2:1), Załoga 12, Hajduk 23, Bąk 65, 84 - Hadała 38, Igloopol Dębica - Nafta Jedlicze - przełożony.

18. Nafta Jedlicze 30 15 3-6-21 15:73

Do trzeciej ligi awansuje pierwszy zespół. Do klasy okręgowej spadną cztery ostatnie zespoły lub więcej, jeżeli z trzeciej ligi spadną drużyny z Podkarpacia.

Najlepsi strzelcy: 18 - D. Kantor (Wisłoka), Szalony (Kolbuszowianka), 13 - Lachowicz (Wisłoka), Rybkiewicz (Polonia), 12 - Rusin (Izolator), Zołotar (Rzemieślnik), 11 - Hajduk (Żurawianka).
W następnej kolejce, 7 czerwca, mecze zaległe: Polonia - Siarka, Rafineria - Stal, Igloopol - Nafta, 10-11 czerwca: Żurawianka - Rafineria, Strug - Elektrociepłownia, Sokół - Siarka, Piast - Rzemieślnik, Kolbuszowianka - Igloopol, Nafta - Izolator, Błękitni - Unia, Resovia - Stal, Polonia - Wisłoka.

Mrzygłód (60.)
EC: Brzychc – Wesołowski, J. Szeliga, Rochecki, Śledź (75. Huzarski) – Kwarta, Żabiński, Rumak (86. Hajkowicz), Napiórkowski (53. Raś) – Reiman, Mielniczek

SPOKÓŁ: M. Michalak – Woźniak, Babula, Ryfczyński, Surma – Juda, Tkacz (88. T. Bartnik), Mrzygłód (89. Skiba), Wójcik (70. Orliński) – Niemiec, Dziuba (86. Piziorski)

Sędziował Krzysztof Kosałka (Jarosław). Żółta kartka: J. Szeliga. Widzów 50.

W bardzo trudnych warunkach, na błotnistym, rozmokłym boisku przyszło piłkarzom stoczyć ten pojedynek. Ponadto prawie przez cały czas gry padał deszcz. Zawodnicy włożyli w grę sporo wysiłku, ale wielokrotnie ich poczynaniami rządził przypadek. W 12. i 17. Min Damian Juda i Paweł Dziuba próbowali zaskoczyć Tomasza Brzychca. Konto golkipera Elektrociepłowni pozostało jednak czyste. W 37., 40. i 44. min z kolei Paweł Mielniczek, Dariusz Kwarta i Marcin Reiman nie zdołali wykorzystać znakomitych okazji do zdobycia goli dla miejscowych.

W 58. min Marek Mrzygłód uderzył z dystansu. Piłka przeleciała obok prawego słupka bramki Elektrociepłowni. Rozstrzygnięcie nastąpiło po czterech kwadransach gry. – Dostałem podanie od Damiana Judy – mówił Marek Mrzygłód. – Pociągnąłem bokiem boiska. Potem ograłem obrońcę gospodarzy. W końcu zdecydowałem się na płaski strzał w długi róg i piłka wpadła do siatki. 10. min później Damian Juda znalazł się sam na sam z Tomaszem Brzychcem. Rzeszowski bramkarz obronił strzał zawodnika Sokoła. W 73. min Marcin Reiman próbował zaskoczyć Marcina Michalaka, ale bez skutku. W 76. min Marek Mrzygłód zdecydował się na uderzenie z dystansu wykonując rzut wolny. Tomasz Brzychc po raz kolejny stanął na wysokości zadania, pewnie broniąc. W 80. min Paweł Dziuba ograł Jerzego Szeligę. Wbiegł z piłka w pole karne Elektrociepłowni, ale Tomasz Brzychc zdołał nogami obronić jego strzał. Tuz przed końcowym gwizdkiem arbitra Damian Juda także przegrał bezpośredni pojedynek z rzeszowskim golkiperem.