Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 4868
Przeczytał: 1 temat

Skąd: Nisko

PostWysłany: Pią 23:48, 19 Maj 2006    Temat postu: 29 kolejka: Strug Tyczyn - Sokół Nisko Back to top

W niedziele Sokół jedzie do podrzeszowskiego Tyczyna na mecz z tamtejszym Strugiem. Strug w zeszłej rudzie grał całkowite tyły, ale teraz przed wiosenną serią rozgrywek, wzmocinł sie i już nie jest chłopcem do bicia. O zwycięswto, tak bardzo nam potrzebne, będzie więc ciężko. Ale i ten mecz trzeba wygrać.

PostWysłany: Sob 6:24, 20 Maj 2006    Temat postu: Back to top

Mam nadzieje że Sokół wygra a przynajmiej zremisuje! Zobaczymy czy punkty zdobywane przez nowego trenera to przypadek czy rzeczywiscie Sokól zaczął lepiej grac;p

PostWysłany: Nie 3:11, 21 Maj 2006    Temat postu: Back to top

Pozostaje Sokolowi mecz tylko wygrac Razz Czego serdecznie zycze wam i sobie Wink Pozdrawiam Jendrek Nisko Wink

PostWysłany: Nie 20:35, 21 Maj 2006    Temat postu: Back to top

Bardzo dobra wiadomosc i przekonywujace zwyciestwo Sokola w Tyczynie Laughing Teraz nastepny ciezki i mysle wygrany mecz na swim stadionie z Zurawianka pkt sa bardzo potrzebne aby sie utrzymac w 4 lidze Wink Gratoluje Sokolowi zwyciestwa brawo tak trzymac Wink Pozdrawiam Jendrek Nisko Smile

refill

Posty: 457

PostWysłany: Nie 21:14, 21 Maj 2006    Temat postu: Back to top

a gdyby tak Resovia i Błekitni Ropczyce przegrali a Sokołek by wygrał to hihiihh fajne miejsce w tabeli by mieli Very Happy

aniol

Posty: 4868

Skąd: Nisko

PostWysłany: Pon 0:02, 22 Maj 2006    Temat postu: Back to top

No człowiek wraca do domu a tu taka piekna wiadomosc. BRAWO!!!!

Strug Tyczyn 0-4 Sokół Nisko 21 maja, 17:00 (200)

Gol - stadiony świata!!!

Dziesięć goli Siarki. Kolejna wygrana Kolbuszowianki.
Takiego wyniku nikt się chyba nie spodziewał! Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki strzelili rywalom z Jedlicza aż dziesięć goli, nie tracąc przy tym żadnego. Na brawa zasłużyli też piłkarze Kolbuszowianki Kolbuszowa, którzy wygrali w Rzeszowie, a zwłaszcza Sokoła Nisko - podopieczni trenera Dariusza Michalaka rozbili w Tyczynie miejscowy Strug.
Nie grała mielecka Stal, której spotkanie z Czarnymi Jasło przełożone zostało na 7 czerwca.

* SIARKA TARNOBRZEG - Nafta Jedlicze 10:0 (3:0).
1:0 Michał Kozłowski 21 z karnego, 2:0 Mirosław Kabata 25, 3:0 Michał Gielarek 39, 4:0 Marcin Pietrucha 47, 5:0 Kamil Stępień 48, 6:0 Pietrucha 56, 7:0 Marcin Stępień 59, 8:0 Przemysław Stąporski 64, 9:0 K. Stępień 69, 10:0 Łukasz Szymański 84.
Siarka: Żmuda - Kabata (68 Stala), Kozłowski (79 Dryka), M. Stępień, Pietrucha - Łuczakowski, Gielarek, Hynowski, K. Stępień - Stąporski, Krzemiński (46 Szymański).
Nafta: Wędrychowicz - Janiszewski, Szurek, Żmigrodzki, Koszelnik (64 Stanisławczyk) - Grębowski (46 Raszewski), Smosna, Szafran, Dunaj (56 Wierdak) - Gadzina, Kobak.
Żółta kartka: Janiszewski (N). Sędziował: J. Wiącek z Rzeszowa. Widzów - 350.
To był gol z gatunku tych "stadiony świata" - stwierdził po meczu prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński. I miał rację, bowiem Łukasz Szymański popisał się strzałem przewrotką, po którym piłka dziesiąty raz wpadła do bramki gości. Był to gol marzenie. Gospodarze przystąpili do meczu bez pauzującego za kartki Jacka Leptacza oraz "zagubionego" Stanisława Bednarza.
Pierwszy gol padł z rzutu karnego podyktowanego za rzekomy faul bramkarza Nafty Jarosława Wędrychowicza na Pawle Krzemińskim. Trzeba przyznać, że popularny "Krzemyk" dość sprytnie nabrał arbitra i po chwili Michał Kozłowski posłał "bombę" z 11 metrów. Później do siatki trafił Mirosław Kabata, a przed zejściem na przerwę Michał Gielarek. "Gielar" popisał się ślicznym technicznym strzałem z 30 metrów i wydawało się, że będzie to najładniejszy gol meczu. Ale najładniejszy padł w 84 minucie. Bardzo dobrze grający Jakub Łuczakowski dośrodkował w pole karne, a tam pięknym, a co najważniejsze celnym strzałem z przewrotki popisał się Łukasz Szymański. To, że "siarkowcy" strzelili tyle goli było efektem ich koleżeńskiej gry. Praktycznie nikt się nie "napalał" tylko podawał piłkę do lepiej ustawionych kolegów. Goście mieli swą szansę na zdobycie honorowego gola w 53 min., kiedy to Wojciech Raszewski z sześciu metrów strzelając głową przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki bronionej przez Damiana Żmudę.

Trenerzy o meczu
Stanisław Gielarek, Siarka: - Mimo tak wysokiego zwycięstwa nie jestem do końca zadowolony z gry niektórych zawodników, bo popełniali błędy. Przeciwnik był słaby, ale nasi zawodnicy podeszli do meczu skoncentrowani i tak to się skończyło. Prawda jest taka, że spodziewałem się na wiosnę wysokiego zwycięstwa, nie wiedziałem tylko, że trafi się nam ono w meczu z Naftą.
Janusz Kapuściński, Nafta: - Do momentu straty pierwszego gola graliśmy całkiem przyzwoicie i nic nie zapowiadało klęski. Mój zespół na dobre podłamał się po stracie drugiego gola, po przerwie przykro było patrzeć na to, co robili z nami gospodarze. Mamy młodych chłopców, których gra w czwartej lidze po prostu przerasta.

* Strug Tyczyn - SOKÓŁ NISKO 0:4 (0:2).
0:1 Mariusz Wójcik 17, 0:2 Marek Mrzygłód 18, 0:3 Damian Juda 65, 0:4 Piotr Niemiec 75.
Sokół: M. Michalak - Babula, Woźniak, Surma, Juda - Ryfczyński, Mrzygłód, Wójcik (60 Sobiło), Tkacz (76 Bartnik) - Orliński (60 Dziuba), Niemiec.
Żółta kartka: Juda (S). Sędziował: S. Szpyrka z Łańcuta. Widzów: 200.
Już w 17 minucie padł gol dla gości. Mariusz Wójcik pięknie huknął lewą nogą pod poprzeczkę. Rywale wznowili grę ze środka boiska i... natychmiast dostali drugą bramkę. Marek Mrzygłód znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Strugu i nie zmarnował okazji. W drugiej połowie mecz nadal toczył się pod dyktando Sokoła. Po wrzutce Pawła Dziuba do Damiana Judy zrobiło się 0:3, bo pomocnik z Niska idealnie przymierzył w "okienko". A wynik ustalił Piotr Niemiec, trafiając do siatki z najbliższej odległości.

* Elektrociepłownia Rzeszów - KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA 1:2 (1:0).
1:0 Tomasz Pakiet 35, 1:1 Konrad Rymanowski 74, 1:2 Stanisław Pruś 82.
Kolbuszowianka: Fabiński - Frankiewicz, Cieśla, Pastuła, Szydło - Warzocha, Golonka (46 Pruś), Stagraczyński (46 Krystel), Serafin (46 Adranowicz) - Szalony, Rymanowski.
Czerwona kartka: Kwarta (Elektrociepłownia, 60 min., za drugą żółtą). Żółta: Kwarta (E). Sędziował: G. Żurawski z Mielca. Widzów: 100.
Kolbuszowianka wygrała w Rzeszowie z Elekrociepłownią i najprawdopodobniej przesądziła o spadku rywali z czwartej ligi. Dla podopiecznych trenera Jerzego Daniły było to już trzecie zwycięstwo z rzędu. Pierwsi gola zdobyli gospodarze, gdy z pola karnego celnie przymierzył Tomasz Pakiet. Wydawało się, że zdeterminowani rzeszowianie będą chcieli zdobyć trzy punkty za wszelką cenę, ale Kolbuszowiance wystarczyły dwa celne ciosy Konrada Rymanowskiego i Stanisława Prusia w ostatnim kwadransie, by wywieźć wygraną.
W innych meczach: Unia Nowa Sarzyna - Wisłoka Dębica 1:1 (1:1), K. Konior 1 - Misiura 22, Izolator Boguchwała - Polonia Przemyśl 2:0 (1:0), Matras 13, Rusin 77, Igloopol Dębica - Resovia Rzeszów 2:0 (0:0), M. Stefanik 48, P. Bogacz 84, Rzemieślnik Pilzno - Błękitni Ropczyce 1:0 (0:0), Bernacki 6, Żurawianka Żurawica - Piast Tuczempy 0:3 (0:3), Żelazny 13, Kubas 18, Jaroch 26.

18. Nafta Jedlicze 29 12 2-6-21 12:71

Do trzeciej ligi awansuje pierwszy zespół. Do klasy okręgowej spadną cztery ostatnie zespoły lub więcej, jeżeli z trzeciej ligi spadną drużyny z Podkarpacia.
Najlepsi strzelcy: 16 - D. Kantor (Wisłoka), 13 - Lachowicz (Wisłoka), Szalony (Kolbuszowianka), Rybkiewicz (Polonia), 11 - Hajduk (Żurawianka), Rusin (Izolator), Zołotar (Rzemieślnik).
W następnej kolejce, 24 maja: Wisłoka - Stal, Sokół - Żurawianka, Piast - Elektrociepłownia, Nafta - Rzemieślnik, Błękitni - Igloopol, Resovia - Izolator, Strug - Rafineria, Polonia - Unia. Mecz: Kolbuszowianka - Siarka - przełożony na 31 maja.

0-4 Niemiec (75.)

STRUG: Machowski – Sikora (74. D. Woźniak), Lasota, Janicki – Nycz (60. Szymański), Rop (77. Ciura), Majcher, Wolski (46. Adamczyk), Weres – Dragan, Chwasta

SOKÓŁ: M. Michalak – Babula, Tkacz (77. Bartnik), Surma – G. Woźniak, Ryfczyński, Mrzygłód, Juda, Wójcik (71. Sobiło) – Orliński (62. Dziuba), Niemiec.

Sędziował Stanisław Szpyrka (Łańcut). Żólta kartka: Juda. Widzów 200.

Już w 1. min przyjezdni pokazali, że nie przyjechali bronić się w Tyczynie. W znakomitej sytuacji znalazł się Mariusz Wójcik, ale nie wykorzystał szansy na uzyskanie prowadzenia. Zrehabilitował się w 16. min, kiedy to mocnym strzałem z półobrotu z 18 metrów trafił idealnie w prawy górny narożnik bramki Strugu. Upłynęło zaledwie 54 sekundy od zdobycia gola przez gości, spiker ogłaszał jeszcze nazwisko strzelca bramki, gdy przyjezdni trafili po raz drugi. Marek Mrzygłód mimo desperackiej obrony Machowskiego wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Miejscowi pierwszy raz zagrozili bramce Marcina Michalaka w 37. min, za sprawą Mariusza Ropa. Tuż przed przerwą po dynamicznej akcji zakończonej dośrodkowaniem Krzysztofa Weresa, Jakub Dragan uderzył piłkę głowa, ale bramkarz Sokola obronił ten strzał. Po przerwie Sokół nadal dominował na boisku i udokumentował to dwoma trafieniami po szybkich kontratakach.