Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców

7 kolejka: Sokół Nisko - Błękitni Ropczyce

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 4868
Przeczytał: 1 temat

Skąd: Nisko

PostWysłany: Pon 10:47, 12 Wrz 2005    Temat postu: 7 kolejka: Sokół Nisko - Błękitni Ropczyce Back to top

Echo Dnia:

SOKÓŁ NISKO - Błękitni Ropczyce 0:0
Sokół: Wojtaszek - Rębisz (82 Śnios), Babula, Wojtak, Surma - Ryfczyński, Orliński (61 Szewc), Marciniak (66 Niemiec), Skiba (70 Mrzygłód) - Juda, Michalak.
Żółte kartki: Ryfczyński (S), Sulisz (B). Sędziował P. Ekiert z Krosna. Widzów: 300.
Boisko w Nisku nadal "nieodczarowane". Chociaż Sokół wygrał nieraz na wyjeździe, u siebie tej sztuki nie potrafi dokonać. Z Błękitnymi było blisko, ale zabrakło łutu szczęścia.
W pierwszej połowie prowadzenie mógł zdobyć dla gospodarzy Grzegorz Marciniak, ale z pola karnego trafił w... poprzeczkę. Po drugiej stronie boiska groźny był Krzysztof Podlasek, były gracz Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg, który do Ropczyc trafił z Wisłoki Dębica. Popularny "Podlas" przymierzył jak należy, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić jeszcze Piotr Rębisz! W ślady Podlaska chciał pójść Damian Juda, ale młody pomocnik Sokoła nie trafił w bramkę. W ostatniej minucie za to ten sam piłkarz uderzył głową już celnie, ale bramkarz gości zdołał odbić piłkę. Do dobitki doszedł Piotr Niemiec i wydawało się, że nic już nie uratuje rywali. Napastnik Sokoła jednak fatalnie spudłował, wszyscy złapali się za głowy...
- Bardzo szkoda tej sytuacji z ostatniej minuty - żałował Artur Chyła, trener Sokoła. - Znowu nie wygraliśmy na własnym stadionie, bo zawiodła nas skuteczność.

Super Nowości:

Znów na remis

Sokół Nisko 0

Błękitni Ropczyce 0

SOKÓŁ: Wojtaszek – Rębisz (82. Śnios), Babula, Wojtak, Surma, Ryfczyński, Orliński (61. Szewc), Marciniak (66. Niemiec), Skiba (70. Mrzygłód). Juda, Michalak

BŁĘKITNI: Grzesiak – Filipek (84. Caryk), Wolak, Ziajor, Róg, Misiura (75. Sokołowski), Pacanowski, Bieszczad, Sulisz (84. Cichosz), Czerkies (62. Proczek), Podlasek.

Sędziował: Piotr Ekiert (Krosno). Żółte kartki: Ryfczyński oraz Sulisz. Widzów: 300.

Sytuacjami podbramkowymi, które w meczu z Błękitnymi stworzyli sobie piłkarze z Niska, można by obdzielić przynajmniej dwa inne spotkania piłkarskie. Co z tego, skoro niżańscy kibice przez dziewięćdziesiąt minut nie zobaczyli ani jednej bramki. Ogromna w tym zasługa miejscowych napastników, którzy albo fatalnie pudłowali, albo też z ich strzałami znakomicie radził sobie bramkarz gości.

Zdecydowanie najbliżej zdobycia bramki dla gospodarzy był w 40. min. Marciniak, po którego uderzeniu piłka wylądowała na poprzeczce. Nieco wcześniej w poważnych opałach był Wojtaszek, jednak zdołał on musnąć futbolówkę zmierzającą w okienko jego bramki, dzięki czemu uderzyła ona w poprzeczkę i wyszła poza pole gry. Po raz drugi bramce miejscowych goście zagrozili w 68. min. Z ostrego kąta uderzył Podlasek, a tylko ofiarnej interwencji Rębisza, który rzucił się szczupakiem i głową wybił piłkę z linii bramkowej, niżanianie zawdzięczają zachowanie czystego konta. W odpowiedzi mocnym, ale bardzo niecelnym strzałem popisał się Juda. Ten sam zawodnik mógł tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra pokusić się o celne trafienie, ale jego główkę instynktownie odbił Grzesiak, a dobitka Niemca przeszła tuż obok słupka.

– Jak można nie wygrać takiego meczu? Mieć tyle sytuacji i żadnej nie wykorzystać? Nie potrafię tego wytłumaczyć. Dobrze chociaż, że stwarzamy sytuacje strzeleckie, ale musimy popracować nad ich wykorzystywaniem – nie kryje irytacji trener Sokoła, Artur Chyła.