Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców

aniol

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 4868

Skąd: Nisko

PostWysłany: Pon 15:14, 22 Sie 2005    Temat postu: 3 kolejka: Sokół Nisko - Stal Mielec Back to top

Wynik:

Sokół Nisko - Stal Mielec 0:1
Fundakowski '80

Komentarz: Zawiodła taktyka trenera Chyły, Jesli bedziemy wychodzic na boisko z ustawieniem defensywnym nie zwyciezymy meczu. Mamy druzyne która była w stanie pokonac wszystkie dotychczasowe druzyny. Przestanmy grac bojazliwie i zmiazdzmy przeciwnika atakami, bo obrona czy tak czy tak nie jest najmocniejsza. Wg dewizy: "Najlepsza obrona jest atak" i tak musi w koncu zagarc SOKÓŁ!!!

Echo Dnia:

Mieleckie "małolaty" górą w Nisku. Kolbuszowianka liderem!

W czwartej lidze emocji i goli jak na lekarstwo. Piłkarze najwyraźniej są jeszcze myślami na wakacjach. W Tarnobrzegu Siarka "wymęczyła" skromne zwycięstwo z Rzemieślnikiem, w derbach w Nisku także o wyniku rozstrzygnęła jedna bramka. Nie popisała się w Tyczynie Unia Nowa Sarzyna, przegrały zespoły z Dębicy. Nadal na topie jest tylko Kolbuszowianka...
(...)
* SOKÓŁ NISKO - STAL MIELEC 0:1 (0:0)
0:1 Marek Fundakowski 80.
Sokół: Wojtaszek - Soja, Babula, Śnios (46 Marciniak), Woźniak - Wojtak (70 Komada), Surma (46 Niemiec), Orliński (46 Ryfczyński), Juda - Mrzygłód, Michalak.
Stal: Dydo - Polak, Murdza, Jędrusiak, Pancerz - R. Leśniowski, Pęgiel (72 Sęk), Kosowicz, M. Leśniowski (80 Tylski) - Kiełbasa, Fundakowski (89 Kaczmarski).
Żółte kartki: Orliński (N), Dydo, Pęgiel (M). Sędziował Gumilski z Jarosławia. Widzów: 250.
Sokół do tej pory spisywał się więcej niż dobrze, Stal beznadziejnie. W Nisku passa obu zespołów została przerwana, ale cieszył się tylko jeden zespół...
Mecz zaczął się od żółtej kartki dla bramkarza gości, Bartłomieja Dydy, za zagranie ręką poza polem karnym. Potem arbiter z Jarosławia upomniał trenera Sokoła, Artura Chyłę, gdy ten zarzucił mu, delikatnie mówiąc, kłopoty ze wzrokiem.
Pierwszy naprawdę groźny strzał oddał głową Marcin Murdza, ale minął się z celem. Nieznacznie pudłowali jeszcze do przerwy Damian Juda i Jacek Orliński. W 40 minucie najlepszą okazję mieli niżanie, gdy po podaniu od swojego obrońcy, Murdzy, Dydo złapał piłkę. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni 5 metrów od bramki. Niemal wszyscy mielczanie stanęli w murze, w który ostatecznie trafił Adam Surma. W odpowiedzi szarżował pod drugą bramką Marek Fundakowski i wyglądało na to, że został ostro sfaulowany przez Wojtaszka. Sędzia jednak nakazał kontynuować grę.
Po zmianie stron też nie brakowało okazji obu stronom. Z woleja strzelał Fundakowski, ładnie z rzutu wolnego Juda, Dariusz Michalak zmarnował sytuację "sam na sam" z Dydą. I w końcu do siatki trafił 18-letni Fundakowski. W 80 minucie, po podaniu Pawła Kosowicza nie zmarnował szansy, gdy znalazł się sam przed Wojtaszkiem. W ten sposób mielczanie zapewnili sobie pierwszą wygraną w sezonie. W ich składzie znalazło się dwóch "małolatów", szesnastolatkowie - Mateusz Leśniowski i Kacper Kaczmarski.

0-1 Fundakowski (80.)

SOKÓŁ: Wojtaszek – Soja, Babula, Śnios (46. Marciniak), Woźniak, Wojtak (70. Komada), Surma (46. Niemiec), Orliński (46. Ryfczyński), Juda, Mrzygłód, Michalak

STAL: Dydo – Polak, Murdza, Jędrusik, Pancerz, R. Leśniowski, Pęgiel (72. Sęk), Kosowicz, M. Leśniowski (80. Tylski), Kiełbasa, Fundakowski (89. Kaczmarski).

Sędziował: Maciej Gumiński (Jarosław). Żółte kartki: Orliński oraz Dydo i Pęgiel. Widzów: 700.

Niewiele zabrakło piłkarzom z Niska do wywalczenia jednego punktu w pojedynku z mielecką Stalą. Choć pierwsza połowa spotkania należała do gości, to mieli oni bądź to spore problemy z pokonaniem dobrze sprawującej się obrony gospodarzy, bądź też strzelali bardzo niecelnie. Takimi strzałami na wiwat popisali się między innymi Murdza (16. min.) oraz Fundakowski (27. min.). Swoich szans nie wykorzystali także niżanianie. W 20. min. Juda posłał piłkę obok bramki, podobnie 4. min. później postąpił Orliński. Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia gospodarze zaprzepaścili tuż przed przerwą. Atakowany Murdza podał piłkę do Dydy, ten miast jednak posłać w pole, złapał ją w ręce. Sędzia podyktował rzut wolny z odległości 5 metrów od bramki Stali. Na linii bramkowej stanęli niemal wszyscy mielczanie, co opłaciło się, bo po strzale Surmy piłka ugrzęzła w murze, po czym stalowcy posłali ją na rzut rożny.

W drugiej połowie przewagę uzyskali gospodarze, jednak nic z niej nie wynikało. Dydę pokonać próbowali kolejno Juda, Mrzygłód i Marciniak, lecz czynili to bez powodzenia. Najlepszą okazję do zmiany rezultatu zmarnował Michalak, który w 75. min. znalazł się w sytuacji sam na sam z Dydą i przegrał ten pojedynek. To co nie wychodziło miejscowym, udało się przyjezdnym. W 80. min. pikę na wolne pole otrzymał Fundakowski, popędził z nią na bramkę Sokoła, ograł Wojtaszka i ze spokojem wpakował do siatki. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale czynili to równie nieporadnie, jak wcześniej. Nadzieje gospodarzy odżyły tuż przed końcowym gwizdkiem, gdy sędzia podyktował rzut wolny z odległości około 17 metrów od bramki Stali. Do piłki podszedł Juda i... posłał ją tuż obok słupka.