Forum Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców Strona Główna Nisko - forum dyskusyjne mieszkańców

aniol

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 4868

Skąd: Nisko

PostWysłany: Pią 8:56, 05 Sie 2005    Temat postu: 1 Kolejka - Sokół NISKO - Izolatr Boguchwała Back to top

Dzisiejsze Super Nowości podają:

SOKÓŁ NISKO - IZOLATOR BOGUCHWAŁA

Sędziuje Wojciech Geldner (Sanok). Nie zagrają: Wojciech Soja, Dariusz Michalak (?kontuzje). IZOLATOR - Przemysław Matuła (wyjazd szkoleniowy w ramach pracy zawodowej), Grzegorz Woźniak (?kontuzja).

Ze sporym osłabieniem wystapi w tym meczu Sokół, brak dobrego obroncy i bramkostrzelnego Darka Michalaka. Mimo teych braków kadrowych licze że Sokół sprawi niespodzianke w meczu z faworyzowanym rywalem z Boguchwaly.

Relacja:

Pierwsze 20 minut spotkania to nerwowa gra Sokoła i okropna kopanina. W tej części gry Izolator wyrażnie przeważał, co nie przekładało sie na sytuacje bramkowe. Dwa niecelne strzały z dystansu, to mało mimo słabej postawy Sokoła. Po trudnych początkach gra zaczynała się wyrównywać, Sokół uporządkował gre w środku i zaczął zagrażać bramce rywali. Pod koniec pierwszej połowy Sokół zaczął przeważać, miał kilka sytuacji do strzelenia bramek, ale wysoki bramkarz Izolatora bronił wyśmienicie. Izolator w tym czasie ograniczał się do niebezpiecznych kontr, które przeważnie kończyły się na naszych obrońcach.

W drugiej połowie Sokół zagrał pewnie i znów przycisnął rywala, który siał zagrożenie niebezpiecznymi kontrami. Właśnie po jednej z nich, Izolator zdobywa bramkę. W tej sytuacji nie popisali się obrońcy oraz bramkarz, który wyszedł zbyt wcześnie. Nasza obrona niestety popełniła w tym meczu kilka błędów, które tzreba wyeliminować przed kolejnymi meczami. Zaraz po starcie bramki, trener decyduje sie na zmainy, ściąga z boiska bardzo dobrze grającego Mrzygłoda a na jego miejsce wchodzi Orliński. Nikt sie tego nie spodziewał, Jacek Orliński w zeszłym sezonie nie prezentował się za dobrze, a w tym meczu zaraz po wejsciu, ratuje remis dla Sokoła i zostaje bohaterem meczu.

Posumowując, Sokół miał więcej z gry, ale nie potrafił tego udokumentować strzelonymi bramkami, być może stało sie to dlatego, że zabrakło kontuzjowangeo Darka Michalaka.

Skład Sokoła: (oceny 1-10)

Wojtaszek 6, - Wożniak 7, Babula 6, Wojtak 5, Rębisz 6, - Ryfczyński 5, - Marciniak 5, Surma 6, Mrzygłód 7, Juda 5, - Niemiec 5

Ustawienie 1 - 4 - 1 - 4 - 1

Zmainy:
'81 Orliński 8 -> Mrzygłód
'82 Wójcik 5 -> Marciniak
'85 Komada 4 -> Babula
'90 Pizorski (nie klas.) -> Niemiec

Ostatnio zmieniony przez aniol dnia Pon 11:20, 08 Sie 2005, w całości zmieniany 1 raz

aniol

Posty: 4868

Skąd: Nisko

PostWysłany: Pon 11:17, 08 Sie 2005    Temat postu: Back to top

ECHO DNIA:

SOKÓŁ NISKO - Izolator Boguchwała 1:1 (0:0).
0:1 Bartosz Karwat 80, 1:1 Jacek Orliński 86.
Sokół: Wojtaszek - Rębisz, Babula, Wojtak (85 Komada), Woźniak - Juda, Ryfczyński, Surma, Mrzygłód (79 Orliński), Marciniak (81 Wójcik) - Niemiec (90 Piziorski).
Żółte kartki: Kuter, Kopiec (I). Sędziował: T. Jagieła z Krosna. Widzów: 200.
"Pierwsze koty za płoty" - uznali po meczu trener Sokoła Artur Chyła i jego piłkarze. Izolator to jeden z faworytów rozgrywek i jeden punkt z takim zespołem nie jest do pogardzenia, zwłaszcza gdy ratuje się remis w ostatniej chwili...
Przed meczem gospodarze otrzymali pamiątkowy puchar za awans do czwartej ligi od przedstawicieli stalowowolskiego podokręgu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - prezesa Jerzego Lompe i sekretarza Edwarda Chmury. Potem zaczęła się już gra o punkty i w pierwszej połowie niżanie grali z faworytami jak równy z równym, choć bez kontuzjowanych Dariusza Michalaka i Wojciecha Soi, a także Piotra Skiby, który ostatecznie ma trafić do Niska ze Stali Stalowa Wola w najbliższych dniach. I z Marcinem Babulą, który zagrał na własną prośbę po kontuzji. Szkoda, że "Sokoły" nie zdołały zdobyć w tym czasie gola, szanse mieli Marek Mrzygłód i Damian Juda, ale ich strzały bronił bramkarz Izolatora, bo po zmianie stron przeważał już zespół z Boguchwały. Po kilku zmarnowanych szansach zdobył gola w 80 minucie, gdy do pustej bramki piłkę skierował Bartosz Karwat, a sytuację wypracował mu Sławomir Matras. Sokół jednak nie załamał się, a trener Chyła miał nosa, wpuszczając na boisko Jacka Orlińskiego. - Musiałem postawić wszystko na jedną kartę i wpuścić napastników - mówił Artur Chyła. Jacek Orliński nie zawiódł, zdołał wyrównać w końcówce, trafiając do siatki głową. Emocje były tak duże, że jeden z kibiców zasłabł i ze stadionu zabrała go karetka.

1-1 Orliński (86.)

SOKÓŁ: Wojtaszek – Rębisz, Babula, Wojtak (85. Komada), Woźniak, Juda, Ryfczyński, Surma, Mrzygłód (79. Orliński), Marciniak (81. Wójcik), Niemiec (90. Piziorski)

IZOLATOR: Domoń – Kopiec, Iwanowski, Radomski, Sierżęga, Kuter, Pańczak (65. Gajdek), Domin, Matras (88. Chwasta), Pięta (25. Rusin), Porada (65. Karwat).

Sędziował: Tomasz Jagieła (Krosno). Żółte kartki: Kopiec i Kuter. Widzów: 500.

Punkt zdobyty przez piłkarzy Sokoła w pojedynku z faworyzowaną drużyną Izolatora należy uznać za niewątpliwy sukces tych pierwszych. Początek spotkania należał do gości, którzy jednak nie potrafili poważniej zagrozić bramce gospodarzy, a strzały Iwanowskiego i Matrasa nie były w stanie zaskoczyć Wojtaszka. Z upływem czasu coraz śmielej poczynali sobie piłkarze z Niska. Bliski zdobycia bramki był w 30. min. Juda, ale Domoń poradził sobie z jego strzałem, podobnie jak nieco wcześniej ze strzałami Mrzygłoda i Marciniaka. Tuż przed przerwą bliski powodzenia był Rębisz, ale i jemu nie udało się pokonać golkipera Izolatora.

Po przerwie do huraganowych ataków ruszyli piłkarze z Boguchwały, ale podobnie jak w pierwszej połowie, nie mogli rozbić obrony przeciwników. Udało im się to dopiero na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania, gdy tuż przed polem karnym Karwat przechwycił piłkę po zderzeniu Wojtaszka z jednym z obrońców i ze spokojem wpakował futbolówkę do pustej bramki. Wydawało się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego. Pomimo utraty bramki, gospodarze nie stracili zapału do gry, a ich wytrwałość w dążeniu do zmiany wyniku została nagrodzona w 86. min. Z rzutu rożnego zagrywał Juda, w polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Orliński i głową skierował ją do siatki.